CERAKOTE VS. ANODIZÁCIA

Cerakote neovplyvňuje únavové vlastnosti hliníkových zliatin

Vzhľadom na chemikálie používané v procese ponúka eloxovanie veľmi obmedzený výber farieb, zatiaľ čo Cerakote ponúka viac ako 200 jedinečných farieb. Na rozdiel od eloxovania, ktoré je známe svojimi drastickými farebnými nekonzistentnosťami, farby Cerakote sú držané na štandarde konzistencie Delta E 1 alebo menej. Cerakote NEMÁ negatívny vplyv na únavové vlastnosti hliníkových zliatin, zatiaľ čo eloxovanie vytvára krehkú a pórovitú vrstvu oxidu a zvyškové napätie v ťahu. Z environmentálneho hľadiska Cerakote neobsahuje žiadne ťažké kovy a je oslobodený od VOC vo všetkých 50 štátoch USA. Niektoré procesy eloxovania uvoľňujú do životného prostredia šesťmocný chróm, ktorý je silným karcinogénom.

Cerakote vs anodizácia slovensko

CERAKOTE VS. ALKALICKÉ ČIERNENIE

Testované v The Elements.

Aby sa ukázalo, ako si Cerakote stojí v porovnaní s tradičným čiernením na zbraniach, pracovníci Cerkoate natočili 15-mesačný časozberný záznam v lesoch severozápadného Pacifiku. Použil ako testovací objekt dve identické pušky s opakovacím záverom a jednoznačne vybrali jedného víťaza: Cerakote.

Odkaz na video je tu: Youtube 

Cerakote vs alkalické čiernenie slovensko

CERAKOTE VERSUS KORÓZIA

Dokonalý test korózie

Cerakote, ako aj ďalšie popredné povrchové úpravy, sa podrobili dokonalému testu korózie v soľnej komore. Ako dlho tieto povrchové úpravy vydržia? Sledujte, čo sa stane, a zistite, kto má silné povrchové úpravy.

Odkaz na video je tu: Youtube

Cerakote vs korozia slovensko

CERAKOTE VS. VypaĽOVACIA Prášková farba

Výhoda Cerakote

Pokiaľ ide o výkon, vzhľad a teplotnú stabilitu, existuje iba jeden náter, ktorý spĺňa všetky tri požiadavky naraz. Vysokoteplotné nátery Cerakote sú dokonalým riešením pre diely, ako sú výfuky, zvody, turbá a sacie potrubia.

Cerakote vs anodizácia slovensko

CERAKOTE VS. NITRID

CERAKOTE VS. NITRID

V priamom teste bola hlaveň Cerakote vystavená nitridovej úprave v soľnej komore, aby sa zistilo, ktorá bude najodolnejšia voči korózii. Každá hlaveň bola umiestnená do soľnej komory a už po 8 hodinách sa na hlavni s nitridovou úpravou začali prejavovať známky korózie. Ako test pokračoval, trvalo až 1 206 hodín, kým sa prejavili akékoľvek známky korózie.

Odkaz na video je tu: Youtube

Cerakote vs anodizácia slovensko

CERAKOTE VS. PVD

330-násobná ochrana proti korózii

V teste v soľnej komore, ktorý simuloval koróziu v priebehu času, Cerakote Elite prekonal PVD s 330-násobne lepšou ochranou proti korózii. Tieto výsledky tiež viac ako 40-krát prekračujú vojenské štandardy. Cerakote má vynikajúcu povrchovú úpravu ako PVD, za nižšiu cenu a vyrába sa v USA.

Odkaz na video je tu: Youtube

Cerakote vs PDV slovensko

CERAKOTE VS. TEFLÓN

CERAKOTE VS. TEFLÓN

Skrutky a šesťhranné matice s povrchovou úpravou Cerakote Elite Blackout, Teflon® Black 958G a Teflon® Metallic Black 420G sa priamo porovnávali v soľnej komore, aby sa zistilo, ktorá vydrží tá druhá.

Po 24 hodinách v komore so soľnou hmlou bola na oboch teflónových skrutkách pozorovaná hrdza. Podľa normy Cerakote ASTM D610 dosiahli položky s metalickým povlakom Teflon® 3 % červenej hrdze a boli ponechané v komore na neskoršie porovnanie. Po 48 hodinách dosiahli položky s čiernym povlakom Teflon® 3 % červenej hrdze a boli tiež ponechané v komore na neskoršie porovnanie. Na položkách s povlakom Cerakote nebola pozorovaná žiadna hrdza.

Cerakote vs teflon slovensko

DaVaArms s.r.o.